Alergia jest chorobą cywilizacyjną

lekarze specjaliści > Alergia > Alergia jest chorobą cywilizacyjną

Specjaliści Radzą

Alergia jest chorobą cywilizacyjną

Alergia obecnie określana jest jako choroba cywilizacyjna. Światowa Organizacja Zdrowia wiek XXI nazwała wiekiem epidemii alergii. W krajach wysokocywilizowanych rodzi się coraz więcej dzieci z alergią, alergia dotyka również coraz więcej osób dorosłych. Przyczyny tak znacznego rozwoju alergii są złożone ale upatruje się je głównie w zatruciu środowiska, modyfikowanej genetycznie żywności, chemii którą w coraz większym zakresie stosujemy w naszych domach i ogrodach. Alergia czyli uczulenie powstaje w wyniku nadwrażliwości organizmu człowieka na niektóre substancje tzw. alergeny. Alergie mogą powodować pyłki roślin, żywność, kurz, roztocza i środki chemiczne, bez których przecież nie wyobrażamy sobie naszego życia. Jak przeciwdziałać alergii. najprostszym sposobem jest rozpoznanie alergenu i unikanie go. Alergolodzy w diagnostyce stosują trzy rodzaje testów alergicznych: skórne, laboratoryjne i ekspozycyjne. Leczenie alergii polega na podawaniu leków antyhistaminowych które hamują reakcje alergiczne. Alergie nie leczone lub zbyt późno wykryte mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. (MEDserwis.pl)

Alergia

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl