Alergia dokucza bardziej wiosną gdy pyłki szaleją

lekarze specjaliści > Alergia > Alergia dokucza bardziej wiosną gdy pyłki szaleją

Specjaliści Radzą

Alergia dokucza bardziej wiosną gdy pyłki szaleją

Co raz częściej słyszymy ostrzeżenia alergologów, że alergia atakuje co roku co raz większa ilość osób i w danym roku znów przybędzie nam zachorować. Oczywiście tradycyjnie najgorszą porą roku jest wiosna, intensywne ocieplenie po mrozach, szczególnie długich powoduje, że pyłki szaleją, zdaje się nam , że są dosłownie wszędzie, tym bardziej że pierwsze słoneczne dni zdecydowanie zachęcają do zrzucenia zimowych płaszczy i wyjścia na dłuższe spacery.

Nadchodzi wiosna wraz z pyłkowicą, czyli alergia na pyłki jakże pięknych i potrzebnych nam roślin. Dla wielu Polaków to czas przekrwionych oczu, zapalenia spojówek, zapalenia błony śluzowej nosa i zdecydowanie obniżonego samopoczucia, bo jak cieszyć się pierwszymi ciepłymi dniami po prawie półrocznej zimie kiedy mamy czerwony nos i trudności z oddychaniem, a czasem nie jesteśmy w stanie wyjść na dwóch bez chroniących rozpalone oczy ciemnych okularów.

Każdy z alergików wie jakie są objawy alergii na pyłki : świąd, przekrwienie spojówek, łzawienie oczu, opuchnięcia powiek, wyciek obfitej, wodnistej wydzieliny, ale także zatkany nos czy też kichanie. Niestety zdarza się tez że tym charakterystycznym objawom alergii towarzyszy zmęczenie, rozbicie, zwyżki temperatury, bóle głowy i zapalenie zatok.

Niestety alergia oddechowa może prowadzić do duszności astmatycznych a także w dalszej konsekwencji do astmy czy POCHP. Świąd języka , podniebienia i gardła to często spotykany objaw pyłkowiny. Jeśli te objawy pojawiają się co roku na wiosnę i lato to mamy duże prawdopodobieństwo ze to właśnie pyłkowica. Często objawy nasilają się po spożyciu określonych produktów, takich jak orzechy, jabłka, pomidory, selera, miodu a także pewnych przypraw.

Co nam może pomóc? Na pewno deszcz, leki przeciwhistaminowe, przebywanie w pomieszczeniach, ale jeśli chcemy zmniejszyć ryzyko zachorowania na astmę, to trzeba podjąć wyzwanie diagnostyczne i przeprowadzić testy. Dzięki nim będziemy mogli wiedzieć kiedy i czego powinniśmy unikać, ale także czy możliwe jest u nas skuteczne odczulanie. Warto także zadbać o odpowiednie dobranie leków przez lekarza a nie samemu wybierać leczenie na podstawie wiadomości z reklam.

Alergia

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl