Alergia - leczenie

lekarze specjaliści > Alergia > Alergia - leczenie

Specjaliści Radzą

Alergia - leczenie

Alergia jest przykrą dolegliwą chorobą która dotyka coraz więcej osób, a problem ten z roku na rok narasta. Zanieczyszczenie środowiska w dużych aglomeracjach miejskich sprawia że coraz więcej mieszkańców tych miast zapada na choroby alergiczne. Alergia wprawdzie jest chorobą uwarunkowaną genetycznie, ale na jej ujawnienie mają wpływ różnorodne czynniki zewnętrzne w tym również alergeny zawarte w pyłach przemysłowych.
Alergikiem niestety zastaje się na całe życie dlatego warto nauczyć się jak żyć z tą chorobą. Efektywne leczenie możemy podjąć po właściwym zdiagnozowaniu przyczyn uczulenia. Najłatwiej je rozpoznać gdy jego objawy pojawiają się bezpośrednio po zadziałaniu alergenu na organizm. Alergia daje charakterystyczne objawy takie jak np.: kichanie, wydzielina z nosa, czerwone oczy, duszność, kaszel, świszczący oddech, wysypka na skórze, swędzenie skóry, bąble, obrzęki itp. Jednak nie zawsze daje uchwycić się substancję uczulającą wówczas warto wykonać testy alergiczne. Testy skórne polegają na podaniu niewielkiej ilości alergenu pod skórę i obserwowaniu reakcji. Jeżeli w miejscu kontaktu z alergenem wystąpi reakcja alergiczna, wówczas mamy pewność, że ta substancja uczula pacjenta. Dodatkowo można wykonać badania krwi na stężenie immunoglobuliny IgE we krwi. Wysokim poziom świadczy o alergii. Jednak aby wiedzieć czego alergia dotyczy należy poddać się testom skórnym. Jeżeli lekarz podejrzewa, że dziecko cierpi na alergię pokarmową wówczas wykonuje się tzw. dietę eliminacyjną. Polega on na stopniowym wykluczaniu pewnych składników, z diety dziecka, podejrzanych o wywoływanie alergii. Po zdiagnozowaniu przyczyny alergii lekarz zaleca odpowiednie leczenie. Alergenów zawartych w pokarmach mależy unikać, a zastosowana przez lekarza terapia pozwoli skutecznie pozbyć się dolegliwości. Niestety nie jest możliwe by unikać alergenów zawartych w powietrzu ale prawidłowa terapia pozwoli na znaczne złagodzenie dokuczliwych objawów. Leki najnowszej generacji stosowane pod kontrolą lekarza skutecznie znoszą objawy choroby nie powodując niepożądanych skutków ubocznych. Zarówno diagnostyka przyczyn uczulenia jak i wszelkie terapie powinny być przeprowadzone przez lekarza alergologa. (MEDserwis.pl)

Alergia

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl