Alergia - co powinniśmy o niej wiedzieć

lekarze specjaliści > Alergia > Alergia - co powinniśmy o niej wiedzieć

Specjaliści Radzą

Alergia - co powinniśmy o niej wiedzieć

Alergia czyli nadwrażliwość organizmu na kontakt z niektórymi substancjami uczulającymi wprawdzie uwarunkowana jest genetycznie, ale nie u wszystkich osób predyspozycje alergiczne ujawniają się. Rozwojowi choroby i ujawnieniu objawów alergicznych sprzyja coraz większe zanieczyszczenie środowiska. Prowadzone badania wskazują na znaczny wzrost zachorowań na alergie nie tylko u dzieci ale również u dorosłych. Objawy alergiczne mogą mieć charakter przewlekły i ujawnić się w postaci astmy czy też innych chorób zapalnych płuc i dróg oddechowych. Objawy alergiczne mogą również ujawniać się tylko sezonowo.
Wiosna to bardzo piękna pora roku, niestety nie dla wszystkich. Już wczesną wiosną zaczynają nasilać się problemy związane z alergią. Oprócz drzew iglastych zaczynają pylić budzące się do życia drzewa liściaste: olchy, leszczyny, topole oraz wierzby. Wielu alergików doświadcza problemów związanych z chorobą przez cały rok ale w okresie wiosennym objawy te znacznie się nasilają. Szukamy wtedy możliwości szybkiego złagodzenia przykrych dolegliwości spowodowanych przez różnego rodzaju uczulenia. Może jednak warto się zastanowić czy nie należało by się zgłosić do alergologa, i poddać się testom alergicznym które przecież są bezinwazyjne i nie szkodliwe dla naszego organizmu. Profesjonalna diagnostyka i rozpoznanie przyczyn alergii pozwoli na bardziej efektywne leczenie. Mamy nadzieję że przedstawione przez nas w tym dziale artykuły związane z diagnostyką, łagodzeniem objawów i leczeniem alergii okażą się przydatne. (MEDserwis.pl)


Alergia

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl